Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü
Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü
8 Ekim 2021 Cuma
16:00
KAYIT FORMU

Kökleri 1890 yılına dek uzanan Yıldız Entegre, Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü ile geçmişten bugüne mimarlıkta önemli bir rolü olan ağacın tasarım süreçlerinde bulunduğu duraklara uğruyor; kimisi unutulmaya yüz tutan, kimisi çok yakın dönemde geliştirildiği için yeterince bilinmeyen kavramları ve terimleri kayda geçiriyor.

Prof. Dr. Genco Berkin başta olmak üzere, Prof. Dr. Reha Günay, Y. Müh. Mimar Doğan Hasol, Yıldız Entegre Ürün Müdürü, Orman Endüstri Mühendisi Murat İnceoğlu ve Hamm Design, Kurucu & Tasarımcı Muhammet Taşlı’dan oluşan danışma kurulunun katkılarıyla ve Y. İç Mimar Sedef Sav’ın tasarımı ve çizimleriyle hayata geçirilen Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü ile üzerinde saatlerce konuşulacak kavramlara, birer sözcük aracılığıyla zihinlerde netlik kazandırılması amaçlanıyor.

İstanbul’un tarihi ahşap yapılarından biri olan Mazlum Ağa Köşkü’nde gerçekleştirilecek ve çevrimiçi canlı yayınlanacak tanıtım etkinliğinde sözlüğün ortaya çıkışı; kültürel mirasımızın önemli bir parçası olan orman ürünlerinin mimari ve tasarımda geleneksel ve çağdaş kullanımları; doğanın ve yapılı çevremizin sürdürülebilirliği adına orman ürünleri endüstrisinin önemi geniş bir perspektiften ele alınacak.

Dünya Mimarlık Haftası kapsamında 8 Ekim Cuma, 16.00’da Prof. Dr. Genco Berkin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek etkinliğimize davetlisiniz.

Prof. Dr. Genco Berkin

Y. Müh. Mimar Doğan Hasol

Prof. Dr. Reha Günay

Muhammet Taşlı

Hamm Design, Kurucu & Tasarımcı

Ercan Şahin

Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü

Murat İnceoğlu

Yıldız Entegre Ürün Müdürü